Jak udekorować przestrzeń nad schodami?

Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy działanie prawdopodobnie nie wiemy, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych gazet. Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora także na mniej istotne składniki wystroju domu. Przykładem może być ściana znajdująca się nad schodami. Dobrze odpowiednio ją zaplanować, ponieważ większość z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.

Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten plan, potrzebne będą rodzinne fotografie. Najlepiej wywołać je w rozmaitych formatach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce.

Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, aby rozwieszać pamiątkowe fotografie. Niespotykanym pomysłem na udekorowanie ściany nad schodami jest umieszczenie na niej ciekawej fototapety.

Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia.

Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów.

Interesujący wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze... schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z domowych schodów można było wyjść na francuską dróżkę czy malowniczą parkową ścieżkę. Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców..
Sprawdź tutaj posta: aparaty usg gdzie kupić?